wtorek, 17 stycznia 2017

Tani kredyt konsolidacyjny

Konsolidując zadłużenie kredytów i pożyczek, możemy skorzystać z dwóch możliwości kredytowych: z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego oraz hipotecznego.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest produktem nieco zbliżonym do kredytu lub pożyczki hipotecznej, jednakże jest od nich trochę droższy. Bank zdaje sobie bowiem sprawę, że ma do czynienia z klientem o „podwyższonym ryzyku”, z problemami związanymi z terminową spłatą swoich zobowiązań.

W odróżnieniu do kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym wzmaganym zabezpieczeniem jest nieruchomość. Z drugiej strony kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszy od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego: jest niżej oprocentowany i korzyści z takiego rozwiązania pojawiają się zwłaszcza wtedy, kiedy konsolidacja dotyczy dużej sumy zobowiązania. Jaki kredyt wybrać, czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy czy hipoteczny, najlepiej zapytać o to w banku.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy udzielany jest na czas nie dłuższy niż 10 lat i do dużo niższej kwoty niż to ma miejsce w przypadków kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych hipoteką.

Na czym polega konsolidacja? Wszystkich dotychczasowe zobowiązania finansowe zaciągnięte w banku, zostają połączone w jeden kredyt. Bank zatem spłaca nasze pożyczki i kredyty, a nam zostaje tylko jeden , nowy kredyt, z reguły z niższą ratą niż suma rat spłacanych dotychczas.

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego możemy skonsolidować kredyty konsumpcyjne, kredyt w kartach kredytowych i w rachunku bieżącym, kredyt samochodowy, mieszkaniowy, a nawet inny kredyt konsolidacyjny. Skonsolidować można nawet jeden kredyt, jeżeli warunki zaproponowane przez inny bank będą dużo bardziej korzystne.

Kredyt konsolidacyjny pozwala dostosować miesięczne raty do naszych obecnych możliwości finansowych.

Chociaż kredyt konsolidacyjny pozwala na odzyskanie utraconej płynności finansowej, to jednak może okazać się w sumie droższy od kredytów, które zostały skonsolidowane. A to z kilku powodów. Przede wszystkim niższa rata jest konsekwencją wydłużenia okresy spłaty kredytu. Tym samym zapłacimy więcej odsetek. Korzystając z niego, poza odsetkami zapłacimy również prowizję, koszty dodatkowe oraz ubezpieczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.