Ze stwierdzeniem, że pożyczki pozabankowe gotówkowe są chętnie wybierane przez konsumentów, można spotkać się na wielu stronach firm pożyczkowych lub w materiałach reklamowych. Ale nie jest to do końca stwierdzenie prawdziwe.
Czy konsumenci korzystają z pożyczek gotówkowych w firmach pożyczkowych, ponieważ są one, aż tak atrakcyjne, czy z tego powodu, że nie mają możliwości pożyczenia pieniędzy w banku? Oczywiście, że zdecydowana większość pożyczkobiorców należy do tej drugiej grupy.
Decydując się na skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej, czy to przez internet, czy stacjonarnie, musimy zaakceptować, że koszt pożyczenia pieniędzy musi być większy niż w banku. A jak można pożyczyć taniej? Tylko poprzez porównanie kosztów całkowitych takiej samej pożyczki (wysokość, czas spłaty, rodzaj rat) w różnych firmach pożyczkowych.
Czy każda osoba, która wnioskuje o pożyczkę w firmie pożyczkowej, otrzyma pieniądze? Nie, pomimo że, podchodzą one bardziej liberalnie do kwestii oceny kredytowej.
Każda instytucja finansowa jest zobowiązania do oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Niektóre z firm współpracują również z BIK i mogą uwzględnić w podejmowanej decyzji również historię kredytową.
Szybka pożyczka gotówkowa przez internet
Tak, to prawda, że wnioskowanie o pożyczkę online w firmach pożyczkowych jest bardzo szybkie: wystarczy wypełnić wniosek online na stronie firmy pożyczkowej, który zawiera nasze dane osobowe.
Wniosek pożyczkowy można wysłać w dowolnym dniu, a decyzja podejmowana jest niekiedy w ciągu 15 minut. Szybkie rozpatrzenie nie oznacza, że pieniądze zostaną błyskawicznie przelane na konto bankowe w 15 minut – zależy to od naszego banku, w jakich godzinach są księgowane wpłaty.
W większości przypadków decyzje są wydawane bardzo szybko, ale to dotyczy przeważnie pożyczek krótkoterminowych. Procedura dla pożyczek ratalnych wymaga dodatkowych dokumentów i rzadko jest procesowana w przeciągu kilkunastu minut.
Firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę do różnych grup docelowych, zarówno do emerytów i rencistów, osób prowadzących jednoosobowe działalności, jak i osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę lub umowy cywilno-prawne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.