Kredyt konsolidacyjny pozwala na skonsolidowanie powstałych zadłużeń z tytułu spłaty pożyczek i kredytów, w jeden kredyt i do tego z niższą ratą. W zależności od wysokości kredytu i zabezpieczenia, kredyty konsolidacyjne dzielimy na kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne hipoteczne, których zabezpieczeniem jest hipoteka.
Kredyt konsolidacyjny - jego plusy i minusy
Korzyści z konsolidacji kredytów jest kilka:
1. Rozłożenie kredytu konsolidacyjnego na wiele rat (dłuższy okres kredytowania) umożliwia płacenie mniejszej raty kredytowej niż to miało poprzednio. Poza tym kredytobiorca płaci tylko jedną miesięczną ratę do jednego banku. Nie trzeba zatem obsługiwać kilka rachunków bankowych i pamiętać o kilku pożyczkach i terminach ich spłaty.
2. Kredyty konsolidacyjne mogą być niżej oprocentowane niż tradycyjne kredyty gotówkowe, zwłaszcza wówczas, jeżeli zabezpieczeniem jest hipoteka. Wszystko zależy jednak oferty bankowej i warunków umowy kredytowej. Zwykły kredyt konsolidacyjny, który tylko łączy wszystkie pożyczki i kredyty, bez zabezpieczenia hipotecznego, z pewnością będzie droższy w obsłudze.
Pamiętać należy, ze względu na dłuższy okres kredytowania zapłacimy więcej rat kredytowych i tym samym większe będą odsetki.
Kredyt konsolidacyjny, podobnie jak każdy inny kredyt wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej. Dlatego już na długo przed złożeniem wniosku kredytowego należy pomyśleć o jej zwiększeniu. Może się okazać, że nie mamy wystarczającej zdolności, aby zaciągnąć odpowiednio wysoki kredyt, aby skonsolidować wszystkie zobowiązania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.