Najlepszym sposobem, aby pozbyć się nadmiernego zadłużenia jest… jego spłata. Jest to banalne stwierdzenie, ale i bajka dla większości kredytobiorców. Ale można w pewien sposób ograniczyć jego skutki.
Aby pozbyć się zadłużenia nadmiernego, to oczywiście należałoby spłacić wszystkie obecne kredyty i pożyczki lub ograniczyć ich do minimum. Najlepiej byłoby to zrobić w miarę szybko i jak najtaniej. O ile jest to możliwe.
Ograniczając wydatki domowe, nawet bez zwiększania dochodów, można w pewnym zakresie poprawić sytuację w budżecie domowym. Lepsza płynność finansowa, to tak naprawdę mniej kłopotów z gospodarowaniem ograniczonymi środkami finansowymi.
Konsolidacja kredytów i zmniejszenie rat kredytowych
Z konsolidacji kredytów korzysta wielu kredytobiorców spłacających swoje zadłużenie w różnych bankach. Korzystają wówczas z kredytu konsolidacyjnego, który można znaleźć w kilku bankach.
Czy konsolidacja kredytów się opłaca? Pod względem całkowitej kwoty do oddania, to nie. Wystąpi przecież koszt kredytu – jak przy każdym kredycie. Ale dla wielu kredytobiorców jest to jedyny możliwy sposób, aby w jakiś sposób poradzić sobie ze zbyt dużymi wydatkami kredytowymi.
Kredyt konsolidacyjny to jeden z kilku kredytów celowych (innym kredytem celowym jest np. kredyt hipoteczny), i to oznacza, że przeznaczyć można środki tylko na spłacenie już regulowanych kredytów i pożyczek (najczęściej bankowych).
W konsolidacji można wybrać zobowiązania, które chcemy wcześniej spłacić. Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego nie są przekazywane na rachunek, tylko konsolidujący bank zamyka umowy kredytowe.
Jaki jest cel podstawowy konsolidacji? Są trzy: mniejsza liczba kredytów spłacanych w miesiącu, zmniejszenie raty poprzez dłuższy czas kredytowania i większa zdolność kredytowa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.