środa, 11 kwietnia 2018

Kredyt oddłużeniowy, to nie to samo co kredyt konsolidacyjny

kredyt oddłużeniowy

Kredytem oddłużeniowym, potocznie nazywany jest kredyt konsolidacyjny. Nie jest to jednak kredyt, który ma pomóc osobom zadłużonym, pozbyć się swoich zobowiązań.

Umożliwia on spłatę zobowiązań kredytowych w bankach, ale wyłącznie tym osobom, które mają zdolność kredytową. Kiedy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w momencie kiedy już od pewnego czasu nie regulujesz rat kredytowych, to możesz być pewien, że na żaden kredyt, w żadnym banku, nie masz co liczyć.

Na kredyt konsolidacyjny powinniśmy się decydować wówczas, kiedy przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości możemy mieć pewne problemy ze spłatą rat kredytowych lub kiedy regulujemy kredyty i pożyczki, ale uważamy, że suma rat kredytowych jest aktualnie zbyt dużym obciążeniem dla naszych finansów. Wówczas zapoznajemy się z aktualną ofertą banków i kredytów konsolidacyjnych i wysyłamy wniosek kontaktowy do banku.

Osoba, która posiada kilka różnych kredytów może je skonsolidować, czyli biorąc nowy kredyt bank spłaca nasze zobowiązania, a my mamy już tylko jeden kredyt w jednym banku. Konsolidacji podlegają kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty mieszkaniowe hipoteczne (kredyt konsolidacyjny hipoteczny), kredyty ratalne oraz zadłużenie w rachunkach ROR i na kartach kredytowych. Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny nie jest wcale konieczne posiadanie kilku kredytów, wystarczy jeden. Kredyty i pożyczki, które chcemy skonsolidować mogą być wzięte w różnych bankach.

Poprzez konsolidację kredytów poprawiamy zdolność kredytową - po wypełnieniu wniosku kontaktowego, bank wyliczy naszą zdolność kredytową i dopiero wówczas przedstawi ofertę kredytową z wyliczeniem rat kredytu - a jednocześnie uzyskujemy poprawę naszej sytuacji finansowej, czyli zwiększamy płynność finansową. Banki bardzo często oferują również dodatkową gotówkę w ramach takiego kredytu.

Plusy i minusy kredytu oddłużeniowego

Kredyt konsolidacyjny, to oczywiście plusy, ale również jest kilka minusów. Podstawowym minusem kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że w ogólnym rozliczeniu kredyt taki będzie droższy. Dlaczego? Ponieważ obniżka raty kredytowej jest możliwa tylko poprzez obniżenie oprocentowania lub wydłużenie okresu kredytowania. Jeżeli ma to być znaczne obniżenie raty kredytu, to konieczne jest odpowiednio zwiększyć okres spłaty. Dłuższy okres spłaty, to większe odsetki od kredytu. Innym dodatkowym kosztem może być także opłata za wcześniejszą spłatę posiadanych kredytów.

Przed podjęciem decyzji o kredycie należy zatem dokładnie dowiedzieć się o szczegóły dot. kredytu. Dodatkow informacje dotyczące kredytów konsolidacyjnych: Kredyt konsolidacyjny 45000 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.