piątek, 9 grudnia 2016

Gdzie po kredyt bankowy? Jaki najlepszy?

Bardzo ważne, poza porównaniem ofert kredytowych, jest również wybór odpowiedniego produktu bankowego.

Podstawowe kredyty i pożyczki bankowe z pewnością znamy, ale kiedy jest lepiej na przykład skorzystać z pożyczki gotówkowej lub hipotecznej? Poniżej prosty przykład: pożyczka gotówkowa i debet w rachunku, pokazuje, że należy dokonać stosownej kalkulacji, aby wybrać produkt możliwie najlepszy.

gdzie po kredyt bankowy - jaki najlepszy

Pożyczki gotówkowe w banku najczęściej pożyczamy na krótki okres czasu. Zdecydowana większość pożyczek gotówkowych w banku nie przekracza 10 tys. zł, a okres kredytowania 5 lat. Jeżeli jest to niewielka pożyczka do ok. 2-3 tys. zł na krótki okres czasu, nie przekraczający 12 miesięcy, to tańszym rozwiązaniem powinien być debet w koncie.

W przypadku kredytów i pożyczek musimy zapłacić poza oprocentowaniem również koszty prowizji. Mogą wystąpić również inne opłaty oraz ubezpieczenie.

Debet w rachunku, to przede wszystkim oprocentowanie, które z reguły jest ustalane na maksymalnym poziomie (obecnie 10% w skali roku), może wystąpić również opłata za aktywowanie debetu oraz jego przedłużenie na następne 12 miesięcy.

Dużym plusem takiego zadłużanie w rachunku jest to, że odsetki są naliczane tylko za wykorzystaną kwotę przyznanego limitu, a zadłużenie jest zmniejszane poprzez każdy wpływ na konto. Pożyczkę lub kredyt gotówkowy otrzymujemy natomiast w całości (przy dużych kwotach może być wypłacany w transzach) i niezależnie od tego czy wykorzystamy go w całości czy nie, i tak musi płacić odsetki.

Dla innych osób rozwiązaniem może być karta kredytowa. Generalnie służy ona jednak do płatności bezgotówkowych. Plusem karty kredytowej jest to, że jeżeli uregulujemy zadłużenie w okresie bezodsetkowym (50-60 dni w zależności od banku i rodzaju karty), to nie zapłacimy odsetek. Wydanie karty jest z reguły płatne, jak również obarczone opłat roczną za jej korzystanie.

Debet lub karta kredytowa, to również niestety, przy złym korzystaniu z produktu może oznaczać permanentne zadłużenie, które będzie oznaczać stratę pieniędzy (odsetki, opłaty) i życie na minusie.


Pożyczka konsolidacyjna 10 tysięcy złotych - przegląd pożyczek i kredytów konsolidacyjnych i oszacowanie wysokości rat i kosztów kredytowych.


Pamiętajmy jednak o tym, że zanim skorzystamy z jakiegokolwiek kredytu, to musimy wziąć pod uwagę, że nasza sytuacja materialna nie zawsze będzie tak dobra, jak w momencie kiedy kredyt bierzemy. Mogą wystąpić pewne, mniejsze lub większe, zawirowania finansowe, a tym samym trudności w regulowaniu rat.

W sytuacjach, kiedy pojawiają się trudności w regulowaniu kilku rat bankowych, bardzo często korzystamy z kredytu konsolidacyjnego. W internecie pojawia się wiele błędnych opinii na temat tego kredytu, a najczęściej powtarzaną jest, że kredyt konsolidacyjny pozwala obniżyć koszty kredytowe. Jest wręcz odwrotnie.

Aco z pożyczkami gotówkowymi niebankowymi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.